Orka Ventures osloví statisíce zájemců o půjčky v Evropě

Ondřej Šmakal

Česko-britsko-islandský fintech Orka Ventures a finský cloudový zpracovatel karetních transakcí Enfuce spojily síly. Zákazníkům nabídnou plně digitální novinku na poli spotřebitelských půjček. 

Česko-britsko-islandská fintech skupina Orka Ventures oznámila nové partnerství s finskou společností Enfuce, průkopníkem na poli cloudového zpracovávání karetních transakcí. Výsledkem spolupráce bude nová platební karta a mobilní aplikace Orka Card, jež na vybrané evropské trhy včetně Česka přinese atraktivní alternativu ke spotřebitelským půjčkám typu “kup teď, zaplať později”. Na financování díky ní dosáhnou i zákazníci, pro které banky obvykle nemají v nabídce vhodné produkty.  

Nová plně digitální služba nazvaná Pay Now, Finance Later, tedy „zaplať teď, financuj později” klientům umožní získat formou půjčky zpět peníze za zboží, jež uhradili debetní či kreditní kartou. Klient přitom nebude muset čerpat půjčku hned při nákupu. Za zboží nejprve zaplatí vlastními prostředky a úvěr vyčerpá až v případě, že jej bude skutečně potřebovat. Bude si navíc moci sám vybrat, které konkrétní nákupy chce profinancovat a následně splácet formou pravidelných měsíčních úhrad. Kromě větší svobody a komfortu pro klienty takové pojetí služby podpoří také jejich finanční gramotnost i finanční zdraví a sníží riziko předlužení. 

„Chceme, aby naše skupina rostla udržitelným způsobem díky citlivému rozvoji klientské základny a dodatečné monetizaci stávajících zákazníků. Tím, že nabídneme klientům užitečné služby, které by jim velké banky většinou vůbec neposkytly, docílíme růstu výnosů a oslovíme více lidí. Z perspektivy klienta je cílem nového prémiového produktu Orka Card přinést výhodné a udržitelné spotřebitelské půjčky i lidem, kteří jsou z nabídky kreditních produktů často zbytečně vyloučeni, přestože u nich skóringové modely ukazují velmi nízké riziko nesplácení úvěru,” říká Ondřej Šmakal, generální ředitel skupiny Orka Ventures

Elegantní a intuitivně navržená aplikace, která umožní klientům plně využívat výhod otevřeného bankovnictví s propojením bankovních účtů, se poprvé představí na Islandu v prvním čtvrtletí letošního roku. Její spouštění bude postupné a bude následováno rozšířením na další trhy včetně České republiky, kam Orka Card vstoupí v roce 2023.  

Skupina Orka Ventures se dosud zaměřovala především na on-line poskytování spotřebitelských úvěrů. V reakci na rychle se měnící preference zákazníků a rostoucí poptávku po moderních digitálních řešeních na poli financí se ale postupně mění na plnohodnotnou neobanku se špičkovou mobilní aplikací. Spolupráce s Enfuce jí umožní nejen nabízet platební karty napříč evropskými trhy, ale také integrovat stávající bankovní účty klientů do jediné karty a jediné aplikace.  „Na začátku roku 2022 jsme hledali nového partnera pro vývoj a spuštění produktu Orka Card. Společnost Enfuce jsme si vybrali díky její vynikající technologické úrovni, vstřícnému týmu a skvělému přístupu k řešení problémů. Enfuce je nyní součástí našeho týmu a naši vývojáři si neustále chválí jednoduchost a přímočarost integrace s platformou Enfuce. Velice důležité pro nás bylo také zvolit partnera, který je ochoten podpořit expanzi Orka Card na severské trhy, a hlavně s námi spolupracovat na Islandu, což nebylo snadné, protože jde o malou zemi s komplikovanými předpisy,“ popisuje Šmakal.

Orka Ventures plánuje svými službami pod značkou Orka Card oslovit nejméně 500 tisíc zákazníků po celé Evropě. Těžit při tom bude jak ze svých více než desetiletých zkušeností s trhem spotřebitelského financování, tak z flexibility cloudového řešení Enfuce a z celoevropské regulatorní a licenční expertizy této finské společnosti. Česko-islandský fintech tak dosáhne rychlého, bezpečného a nákladově efektivního spuštění svých nových produktů. 

„Podpora růstu tak inspirativního fintechu s velkými ambicemi, jako je Orka Ventures, je pro Enfuce vzrušujícím krokem vpřed. Naše partnerství je důkazem společného odhodlání bořit bariéry a podporovat finanční inkluzi. Díky tomu, že skupina Orka Ventures využije pro vydávání karet cloudovou platformu Enfuce s její bezkonkurenční škálovatelností a zvýšenou bezpečností, můžeme společně přinést udržitelné spotřebitelské úvěry velkému počtu zákazníků v celé Evropě,” uvedla Monika Liikamaa, spoluzakladatelka a výkonná ředitelka společnosti Enfuce.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*