Žáček končí v představenstvu UNIQA

Rastislav Havran

Po bezmála třiceti letech působení v UNIQA, z toho 14 let v pozici generálního ředitele v České republice a 9 letech na Slovensku, odstoupí Martin Žáček na základě vzájemné dohody ze své stávající pozice generálního ředitele a v dubnu se přesune se do role poradce.

„Martin Žáček se v průběhu svého působení významně podílel na úspěchu společností UNIQA v ČR a SR. Pod jeho vedením UNIQA vyrostla z malé pojišťovny na významnou finanční skupinu na českém i slovenském trhu. Martin Žáček hrál ústřední roli v procesu fúze s bývalými společnostmi AXA na českém a slovenském trhu. Její úspěšné dokončení je vhodným okamžikem pro předání vedení společnosti nové generaci leaderů, kteří organizaci posunou na další úroveň. Děkujeme Martinovi Žáčkovi za všechny jeho výsledky a oddanost společnosti,“ uvedl Zoran Visnjic, prezident dozorčí rady UNIQA v Česku a na Slovensku.

Martin Žáček

„Pracovní smlouvu s dnešní UNIQA jsem podepisoval v květnu 1994, kdy byla svým způsobem startupem. Dostal jsem šanci po boku svého tehdejšího šéfa Marka Venuty budovat úspěšnou pojišťovnu, jejíž řízení jsem převzal v roce 2008. Pojišťovnictví mi přirostlo k srdci. Je to krásný a nesmírně bohatý obor, ve kterém jsem poznal spoustu inspirativních lidí, díky nimž je české pojišťovnictví stabilní součástí ekonomiky. Měl jsem to štěstí, že jsem byl součástí skvělého týmu, bez kterého by naše společnost nemohla být tak úspěšná. Za to všem zaměstnancům patří velké poděkování. Poslední tři roky jsem věnoval procesu fúze s bývalými společnostmi AXA, kdy v česko-slovenském perimetru vznikla silná finanční skupina, která je nejziskovější zahraniční entitou v rámci koncernu UNIQA Insurance Group. Po dokončené fúzi a při příležitosti 30. výročí vzniku naší firmy je vhodná doba předat řízení skupiny mladšímu kolegovi a jsem velmi rád, že se akcionáři rozhodli vedení předat členu mého stávajícího týmu. Rastislav Havran se mnou spolupracuje deset let a z pozice CIOO byl hybnou silou v digitalizaci veškerých procesů našich společností,“ řekl Martin Žáček.

Současně oznamujeme, že od 1. 5. 2023 bude novým generálním ředitelem společností UNIQA v ČR a SR jmenován Rastislav Havran. Rastislav Havran je spojený s UNIQA Insurance Group od roku 2006, kdy nastoupil do trainee programu po ukončení studia na vysoké škole. Od té doby se podílel na řadě úspěšných projektů ve střední a východní Evropě. Od roku 2016 je členem představenstva UNIQA ČR a SR odpovědným za IT a Operations (CIOO).

„Je mi ctí, že jsem dostal důvěru a příležitost stát se generálním ředitelem UNIQA. Rád bych stavěl na našich pevných základech a zaměřil se na transformaci v souladu se strategií skupiny UNIQA 3.0. Naše společnosti jsou pevnou skálou na finančních trzích a mým snem je proměnit tuto pevnou skálu v zářící diamant,“ komentoval svou novou roli Rastislav Havran.

Zároveň sdělujeme, že s okamžitou platností se stává novou členkou představenstva Sylwia Szymula. Je odpovědná za retailové pojištění, a v této roli nahradí Marka Bártka. Současně děkujeme Markovi Bártkovi za skvělou práci, kterou přispěl k řadě společných úspěchů naší společnosti.

Sylwia Szymula

Před svým působením v UNIQA pracovala Sylwia Szymula jako ředitelka pro řízení zákaznické zkušenosti v pojišťovací skupině PZU a později působila jako výkonná ředitelka pro korporátní strategii ve společnosti ING v Polsku. Loni Sylwia Szymula podporovala přípravu strategických témat pro retail v UNIQA Česko a Slovensko a v dalších UNIQA společnostech v mezinárodní části UNIQA Insurance Group.

„Sylwia Szymula je inspirativní leader s bohatými zkušenostmi z různých evropských finančních institucí, která do české a slovenské UNIQA přináší hluboké odborné znalosti i oživující energii. Je skvělou posilou týmu a my jsme rádi, že ji máme na palubě,“ řekl Krisztian Kurtisz, Chief Retail and Digital Officer UNIQA Insurance Group pro mezinárodní trhy.

„Ve skupině UNIQA jsme hrdí na mimořádně pozitivní vývoj v Česku a na Slovensku. Významnou roli v tom sehrál celý manažerský tým, ale zejména bych chtěl poděkovat Martinu Žáčkovi. Jeho rozsáhlé odborné znalosti a vysoké nasazení byly rozhodující pro tento vynikající vývoj trvající desítky let. V současné době probíhající úspěšné spojení se společnostmi AXA je mimo jiné klíčové pro další využití všech našich úspěchů – zejména při řešení výzev a využívání velkých příležitostí, které pojišťovnictví v dnešním rychle se měnícím prostředí nabízí. Obzvláště mě těší, že s Rastislavem Havranem a Sylwií Szymula přebírají odpovědnost dvě osobnosti, jež na jedné straně disponují hlubokým know-how v oboru, a na straně druhé jsou známé svým založením leadera, čímž budou nadále formovat naši posilující kulturu ve smyslu strategie UNIQA 3.0,“ uvedl Wolfgang Kindl, člen představenstva UNIQA Insurance Group (Customer & Market International).

S účinností od 1. května 2023 bude představenstvo UNIQA pracovat v následujícím šestičlenném složení:

  • Rastislav Havran, předseda představenstva a generální ředitel, ředitel pro IT a Operations
  • Lucie Urválková, místopředsedkyně představenstva a finanční ředitelka
  • Sylwia Szymula, členka představenstva a ředitelka pro retail
  • Martin Rotkovský, člen představenstva a ředitel pro korporátní obchod a affinity
  • Peter Socha, člen představenstva a ředitel bankopojištění
  • Ganna Pidgorna, členka představenstva a ředitelka pro rozvoj lidských zdrojů, brand, marketing a komunikaci

V období do 30. dubna zůstává ve funkci generálního ředitele a předsedy představenstva Martin Žáček. Jmenování Rastislava Havrana a Sylwie Szymula ještě podléhá schválení regulačních orgánů.

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*