RB zvýhodní sazbu zeleným nemovitostem

 

Od 22. května 2023 mohou žadatelé o hypoteční úvěr v Raiffeisenbank po předložení průkazu energetické náročnosti nemovitosti získat tzv. Odpovědnou hypotéku. Ta nabízí zvýhodnění 0,10 % z úrokové sazby. „Chceme podporovat klienty, kteří to myslí s životním prostředím dobře,“ zní z banky. 

Zda nemovitost splňuje podmínky Odpovědné hypotéky pro získání zvýhodněné úrokové sazby lze zjistit z energetického štítku. Zároveň musí klient kupovat nebo stavět nemovitost, která je současně zástavou.

Podmínkou pro získání zvýhodněné sazby je, aby byl energetický štítek klasifikován písmenem „A“ nebo byl podíl vypočtené a referenční hodnoty ukazatele neobnovitelné primární energie menší nebo roven 0,9.

„S Odpovědnou hypotékou šetří klient nejen životní prostředí, ale i peníze na splátkách hypotéky a energiích. Cítíme, že je naší povinnosti jít naproti těm, kteří to s životním prostředím myslí dobře,“ říká Milan Voldřich, ředitel hypotečních úvěrů v Raiffeisenbank.

Například při úvěru na 5 milionů korun při době splatnosti 20 let může úspora dosáhnout až 70 tisíc korun.

Raiffeisenbank patří mezi průkopníky v oblasti odpovědného bankovnictví. Jako první finanční instituce ve střední a východní Evropě vydala v roce 2021 zelený dluhopis v objemu

350 mil. EUR a v lednu 2023 navázala vydáním udržitelných dluhopisů v hodnotě dalších

500 mil. EUR. V podobě poradenství a specializovaných produktů jde naproti odpovědnosti, udržitelnosti a životnímu prostředí.

Více informací na https://www.rb.cz/osobni/hypoteky/nabidka-hypotek/odpovedna-hypoteka.

 

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*